پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

پمپ بشکه کش

صفحه اصلی > پمپ بشکه کش

مشاوره و فروش پمپ

پمپ بشکه کش چیست؟

از پمپ بشکه کش یا درام پمپ Drum Pump جهت تخلیه مایعات از بشکه یا مخزن استفاده می شود. مهمترین مزیت پمپ های تخلیه بشکه نسبت به پمپ های معمولی قابلیت حمل آسان و تخلیه مایعات بدون نیاز به هواگیری می باشد. در این پمپ ها موتور می تواند از نوع الکتریکی یا بادی (پنوماتیک) باشد که در قسمت بالای بشکه بیرون از سیال قرار می گیرد. قسمت دوار و لوله مکش متناسب با ارتفاع بشکه در طول های 70 الی 120 سانتی متر ساخته می شود. این پمپ ها جهت تخلیه مایعات شامل انواع نوشیدنی ها، اسیدها، مواد شیمیایی و دارویی، سیالات رقیق و غلیظ یا حاوی مواد جامد، حلال ها، روغن ها و مشتقات نفتی از بشکه یا مخزن استفاده می شوند.

شرکت های سازنده پمپ بشکه کش

انواع پمپ های تخلیه بشکه

درام پمپ ها در مدل های متنوع، متناسب با فشار خروجی و نوع سیال پمپ شونده به لحاظ غلظت، اسیدی بودن و قابلیت اشتعال پذیری ساخته می شوند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

پمپ بشکه کش برقی

این پمپ ها از نوع سانترفیوژ یا گریز از مرکز هستند که یکی از پرکاربردترین مدل های بشکه کش می باشند. پمپ های بشکه کش برقی عمدتا برای جابجایی سیالات رقیق با ویسکوزیته تا 800 سانتی پویز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیالات می توانند شامل انواع حلال ها، روغن ها، اسیدها و نوشیدنی ها باشند. جنس بدنه پمپ های برقی متناسب با نوع سیال انتخاب می شود و در جنس های استیل، PP، PVDF و آلومینیوم موجود می باشند.

الکتروموتور این پمپ ها می تواند متناسب با مایع پمپ شونده و محیط از نوع ساده و ضد انفجار باشد. نوع پروانه پمپ تخلیه بشکه برقی برای فشار های بالا تا 2 بار و دبی های کم تا 70 لیتر در دقیقه از نوع بسته و برای فشار های پایین تا 1 بار و دبی های بالا تا 150 لیتر در دقیقه از نوع باز می باشد. در شکل زیر انواع پمپ های بشکه کش برقی نمایش داده شده است.

انواع پمپ های بشکه کش برقی

پمپ تخلیه بشکه بادی

موتور پمپ تخلیه بشکه پنوماتیک از نوع بادی می باشد و محرک این پمپ ها هوای فشرده است. هوای فشرده مورد نیاز این پمپ ها توسط کمپرسور تامین می شود. از پمپ تخلیه بشکه بادی عمدتا برای سیالات قابل اشتعال یا محیط های ایمن Safe استفاده می شود. پمپ های تخلیه بشکه پنوماتیک دارای راندمان بالایی هستند و نسبت به پمپ های برقی دارای استهلاک کمتری می باشند. این پمپ ها در مقایسه با پمپ های برقی در یک توان برابر، قیمت بالاتری دارند. همچنین به این نکته باید توجه شود که کمپرسور هوای فشرده نیز مشمول هزینه جداگانه می باشد. در شکل زیر نمونه ای از پمپ های بشکه ای با موتور بادی را مشاهده می کنید.

پمپ تخلیه بشکه بادی یا پنوماتیک

پمپ بشکه کش اسکرو

پمپ های اسکرو (مونو پمپ های تخلیه بشکه) از نوع جابجایی مثبت می باشند و عمدتا برای سیالات با ویسکوزیته بالا مورد استفاده می گیرند. این پمپ ها قادر به تخلیه مایعات تا ویسکوزیته 50000 سانتی پویز از درون مخازن یا بشکه می باشند. اجزای اصلی پمپ های تخلیه بشکه اسکرو شامل مارپیچ و استاتور است. این پمپ ها نسبت به پمپ های سانترفیوژ دارای دبی های کمتری می باشند و تا حداکثر 30 لیتر در دقیقه قابلیت پمپاژ دارند. دور الکتروموتور در پمپ های بشکه کش اسکرو متناسب با غلظت سیال تعیین می شود. جنس این پمپ ها معمولا از استیل ضد زنگ SS می باشد. از این پمپ ها برای جابجایی انواع سیالات ویسکوز همچون رب، رنگ، چسب، رزین، واسگازین، مواد خمیری و … استفاده می شود. در شکل زیر نمونه ای از این پمپ ها را مشاهده می کنید.

مونو پمپ بشکه کش

پمپ بشکه کش دیافراگمی

پمپ های دیافراگمی نمونه ای از پمپ های جابجایی مثبت می باشند که با توجه به کارایی بالا در تخلیه مخازن و بشکه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از مزایای این پمپ ها قابلیت کارکرد خشک و مکش سیال بدون نیاز به هواگیری پمپ می باشد. پمپ های تخلیه بشکه دیافراگمی برای انواع مایعات رقیق و غلیظ و یا حاوی مواد جامد و خورنده مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین پمپ های دیافراگمی قادر به تولید فشار های بالا تا 8 بار می باشند که آنها را از سایر بشکه کش ها متمایز می کند. محرک این پمپ ها هوای فشرده می باشد و برای سیالات مشتعل شونده و یا محیط های حساس با قابلیت انفجار بسیار مناسب هستند. در شکل زیر نمونه ای از پمپ های دیافراگمی که روی بشکه نصب شده، نمایش داده شده است.

پمپ بشکه کش دیافراگمی

اجزای تشکیل دهنده پمپ های بشکه ای

پمپ های بشکه کش از دو قسمت اصلی لوله مکش و موتور محرک تشکیل شده اند. قسمت دوار این پمپ ها در دو نوع مارپیچ و سانتریفیوژ طراحی و ساخته می شود. این پمپ ها از قسمت های زیر تشکیل شده اند.

اجزای پمپ بشکه کش برقی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “پمپ بشکه کش

  • بهرامیان گفت:

    سلام ، می خواستم بدونم پیشنهاد شما برای تخلیه وازلین از بشکه های بدون در چیست؟

    • گیت صنعت گفت:

      سلام با توجه به ویسکوزیته بالای وازلین توصیه می شود از مونو پمپ های تخلیه بشکه استفاده کنید. جهت استعلام قیمت و مدت زمان تحویل می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش در تماس باشید.