پمپ: 66100473

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

روتس بلوئر ( قیمت بلوئر روتس صنعتی)

صفحه اصلی > روتس بلوئر ( قیمت بلوئر روتس صنعتی)
بنر مشخصات تماس رجبی

معرفی روتس بلوئر صنعتی | مشخصات بلوئر روتس هوادهی | قیمت بلوئر هوادهی

با شروع انتقلاب صنعتی در کشور های اروپایی و به خصوص ایالت متحده آمریکا نیاز به سیستم های دائم کار هوادهی در فشار ها و دبی های بالا به شدت احساس می شد. از این رو در سال 1854 در کشور آمریکا ایده ساخت اولین دستگاه بلوئر روتس ROOTS BLOWER توسط دو برادر فیلاندر هایلی روتس و فرانسیس ماریون روتس شعله ور و سپس در سال 1859 اولین نمونه از بلوئر روتس های جهان تولید و به بازار ارائه گردید. (در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی در مورد انواع بلوئر هوادهی ، قیمت بلوئر روتس صنعتی و  همچنین نکاتی در مورد مشخصات بلوئر روتس بپردازیم.)

 

: قیمت بلوئر هوادهی ، انواع بلوئر، فروش بلوئر روتس ، مشخصات بلوئر روتس ، قیمت بلوئر روتس ، بلوئر روتس صنعتی، بلوئر هوادهی ، روتس بلوئر

اولین ROOTS BLOWER از محفظه ای ریخته گری شده با روتس هایی ( لوب، ایمپلر) از جنس چوب به دست برادران ROOTS تولید شد و در کاربرد های تولید برق به وسیله جریان آب مورد استفاده قرار گرفت. مشکل اصلی این بلوئر روتس صنعتی استفاده از متریال چوب در ساخت لوب های آن بود که باعث پایین آمدن کارایی و همچنین عمر پایین این دستگاه شده بود. در ادامه با گسترش صنایع ریخته گری و نگاه ویژه به این دستگاه پر کاربرد، بلوئر های هوادهی از نوع روتس به سرعت توسعه پیدا کرد و این فرآیند تا به امروز ادامه پیدا کرده است.

روتس بلوئر چیست

بلوئر روتس یا روتس وکیوم جزو تجهیزات فشرده سازی هوا است که به روش جابجایی مثبت عمل هوادهی و وکیوم را انجام می دهد. بلوئر از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عموما به صورت پکیج کوپله شده به همراه تابلو برق به مشتریان ارائه می شود و می توان از آن در کاربرد های هوادهی و وکیوم استفاده نمود.

قیمت بلوئر روتس صنعتی

قبل از خرید بلوئر روتس هوادهی لازم است که مشخصاتی از قبیل فشار ، دبی ، سایز ورودی و خروجی ، سایز الکتروموتور و برند را مورد بررسی قرار دهید. قیمت بلوئر روتس صنعتی در برند های مختلف متفاوت است و عموما در بازار ایران بلوئر روتس تایوانی قیمت مناسب تری به نسبت بلوئر روتس اروپایی دارد. جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت بلوئر روتس در برند های بالا با کارشناسان بخش فروش گیت صنعت تماس حاصل فرمایید.

مشخصات بلوئر روتس هوادهی

ساختار و مکانیزم بلوئر هوادهی به این شکل است که ابتدا هوا پس از ورود به بلوئر و با گذر از صدا خفه کن به هوزینگ و محل گردش لوب ها وارد می شود. در این مرحله به علت لقی بسیار کم لوب ها ( روتس ها) نسبت به هم و نسبت به دیواره بلوئر، هوای ورودی مابین روتور ها به دام افتاده و فشرده می شود و در خروجی هوای فشرده شده از بلوئر هوادهی خارج می شود.

توانایی تولید فشار در روتس بلوئرها از 50 میلی بار تا 1000 میلی بار و فشار منفی یا وکیوم در آنها بین 50 میلی بار تا 500 میلی بار است که با استفاده از بک فلو و تغییر شکل لوب های بلوئر این فشار را می توان تا حدی افزایش داد. میزان هوادهی در بلوئر روتس صنعتی بین 10 متر مکعب در ساعت تا 6500 متر مکعب ساعت می باشد . با توجه به توضیحات بالا استفاده از روتس بلوئرها در کاربرد هایی که در آنها فشار تا 1 بار و دبی هوا دهی زیاد  مورد نیاز باشد استفاده از بلوئر هوادهی بهترین گزینه می باشد.

برند های بلوئر هوادهی

اجزای بلوئر هوادهی

: قیمت بلوئر هوادهی ، انواع بلوئر، فروش بلوئر روتس ، مشخصات بلوئر روتس ، قیمت بلوئر روتس ، بلوئر روتس صنعتی، بلوئر هوادهی ، روتس بلوئر

پوسته یا هوزینگ :

هوزینگ از اصلی ترین اجزای بلوئر روتس ها می باشد و محل قرار گیری روتور ها است. طراحی هوزینگ به گونه ای است که هوا پس از ورود به بلوئر هوادهی در این قسمت فشرده سازی شده و در نهایت از طریق مجرای خروجی از بلوئر خارج می شود. هوزینگ علاوه بر وظایف بالا باعث یکنواخت شدن جریان هوا و جلوگیری از ایجاد پالس نیز می شود.

روتور ها :

روتور ها عامل اصلی فشرده سازی در بلوئر ها می باشند. در بلوئر روتس صنعتی به روتورها لوب یا روتس نیز گفته می شود. ساخت روتورهای بلوئر به وسیله ریخته گری و ماشین کاری دقیق انجام می گیرد و لقی ما بین روتور ها و هوزینگ بسیار کم می باشد. روتور ها در دو حالت دو پره و سه پره تولید می گردد.

عینکی :

عینکی جزو اصلی ترین اجزای بلوئر روتس ها است که با شیار برگشت هوا باعث افزایش فشار و کاهش نویز و سطح صدا در ROOTS BLOWER  می شود.

مکانیکال سیل:

در ساختار بلوئر های روتس برای جلوگیری از خارج شدن هوای فشرده شده در قسمت ورودی شفت از سیل مکانیکی یا آب بند مکانیکی از نوع دو طرفه استفاده می شود.

بلبرینگ ROOTS BLOWER :

یاتاقان ها و بلبرینگ ها در بلوئر های هوادهی جزو قطعات اصلی می باشد و کیفیت این قطعات در طراحی و ساخت بلوئر روتس صنعتی بسیار حائز اهمیت است. در هنگام تعمیر روتس بلوئر لازم است که قطعاتی چون بلبرینگ ها مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نیاز تعویض شوند.

چرخدنده ها :

به جهت افزایش گشتاور و همچنین کنترل دور روتور ها در بلوئر های دارای روتس از گیربکس یا جعبه دنده استفاده می شود. چرخنده های استفاده شده در این دستگاه به وسیله سنگ زنی دقیق ساخته می شود و دقت بسیار بالایی دارند.

روتس بلوئر ضد انفجار

در مناطقی که حساسیت بالا دارند و جزو مناطق خطرناک Hazardous Area  محسوب می شوند استفاده از تجهیزات معمولی امکان پذیر نمی باشد و لازم است که از تجهیزات ویژه مناطق خطرناک استفاده شود. در روتس بلوئر ضد انفجار از الکتروموتور های ضد انفجار مناسب زون و سطح خطرناکی محیط استفاده می شود و همچنین در صورت انتقال گاز های خاص قسمت هوزینگ و روتور های بلوئر روتس صنعتی به صورت سفارشی طراحی و ساخته می شود.

مزایای استفاده از پمپ بلوئر روتس

امروزه جهت فشرده سازی هوا استفاده از کمپرسور ها ( کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرو) و بلوئر های هوادهی افزایش چشم گیری داشته است. در کاربرد هایی که نیاز به دبی های بسیار بالا و با فشار حداکثر 1000 میلی بار مد نظر باشد گزینه اصلی استفاده از بلوئر روتس ها است. استفاده از این دستگاه هوادهی پر قدرت مزایای زیادی داشته و در زیر به ذکر چند نمونه از این مزایا پرداخته شده است.

 • علمکرد و راندمان بسیار مناسب
 • ROOTS BLOWER در صورت کوپله کاری صحیح دارای سطح صدا و لرزش کمی هستند
 • بلوئر روتس ها کارکردی کاملا بدون روغن داشته و بنابر این توانایی تامین هوای صنایع دارویی و غذایی را دارا می باشند.
 • لوب بلوئر ها به نسبت سایر دستگاه های هوادهی فشار و دبی مناسب تری دارد.
 • بلوئر روتس علاوه بر هوای محیط توانایی فشرده سازی برخی از گازهای صنعتی، گاز مبرد ، و گازهای طبی را دارا می باشد.
 • مشخصات بلوئر روتس به گونه ای است که قابلیت کوپله به صورت تسمه و کوپله مستقیم را دارد.

کاربرد های بلوئر روتس صنعتی

 • انتقال مواد پودری و گرانول
 • تهویه فضاهایی که به دلیل ارتفاع زیاد اختلاف فشار بالایی دارند
 • تامین هوا در صنایع کاشی و سرامیک
 • هوادهی به استخر های پرورش ماهی
 • هوادهی در عملیات تخمیر در تصفیه فاضلاب
 • کارخانه جات تولید خودرو و تجهیزات صنعتی

یکی از گسترده ترین کاربرد های استفاده از بلوئر روتس صنعتی تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. در سیستم های تصفیه آبی که متراژ بهره برداری در آنها بالا باشد استفاده از بلوئر ساید چنل دیگر توجیه اقتصادی و فنی نداشته و بهترین گزینه جایگزین استفاده از بلوئر هوادهی است. استفاده از پمپ ROOTS BLOWER در سیستم های تصفیه آب موجود سریع تر شدن رشد باکتری و در نتیجه کوتاه شدن فرآیند تصفیه آب می شود.

بنر مشخصات تماس رجبی

سوالات متداول قبل قبل از خرید بلوئر روتس صنعتی

2- در زمان گارانتی روتس بلوئر چه انتظاراتی داشته باشیم؟

ضمانت و گارانتی در محصولات الکترومکانیکی مانند بلوئر روتس ها شامل قسمت مکانیکی و الکترونیکی می باشد. عموما محصولاتی از این جنس شامل 12 ماه گارانتی می باشند و در طول دوره گارانتی در صورت نصب صحیح، انتخاب سایز مناسب و شرایط کاری استاندارد در صورت به مشکل خوردن قطعات با تایید نظر کارشناس مورد تعویض و تعمیر قرار می گیرد.

4-شرایط بسته بندی در هنگام ارسال

تجهیزات. بسته به وزنی که دارند دارای بسته بندی های مختلفی هستند، بلوئر روتس ها در چند حالت بسته بندی با کارتن ، پالت و جعبه قابل ارائه می باشند و در شرایطی که تجهیزات به صورت کوپله به مشتری ارائه می شود به دلیل مستحکم بودن شاسی روتس بلوئر به وسیله روکش مقاوم در برابر ضربه ایمن و سپس عمل حمل آن انجام می پذیرد.

1- در هنگام خرید بلوئر هوادهی باید به چه نکاتی توجه نمود؟

 • ظرفیت تولید هوا
 • فشار
 • نوع کاربرد
 • شرایط محیطی ( دما، فشار، ارتفاع از سطح دریا)
 • سایز الکتروموتور
 • گارانتی روتس بلوئر

3- تایم مجاز برای تعمیر و نگهداری بلوئر روتس چقدر است؟

لازم به ذکر است مدت زمان هایی که در این قسمت ذکر می شود در شرایط کارکرد استاندارد روتس بلوئر معتبر می باشد.

عمر مفید بلوئر ها 10 سال است

نیاز از که روتس ها ( روتور ها) هر 60000 ساعت یک بار سرویس شوند.

دوره سرویس و نگهداری بلبرینگ روتس بلوئر صنعتی هر 30000 ساعت یک بار می باشد.

دنده های بلوئر در صورت روان کاری مناسب بیش از 60000 ساعت نیاز به تعمیر و سرویس ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.