پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

آنلودر کمپرسور اسکرو

صفحه اصلی > آنلودر کمپرسور اسکرو
بنر مشخصات تماس رجبی

آنلودر کمپرسور اسکرو

آنلودر کمپرسور اسکرو قطعه ای الکتریکی مکانیکی است که جریان هوای ورودی به ایرند کمپرسور اسکرو را کنترل می کند. آنلودر کمپرسور هوا یا دریچه آنلودر کمپرسور در زمان هایی که در سیستم افت فشار ایجاد می شود با باز کردن مسیر ورودی هوای محیط را به درون کمپرسور هدایت می کند و این حالت تا زمان به حداکثر رسیدن فشار ادامه پیدا می کند. پس از پر شدن مخزن و به حداکثر رسیدن فشار و تشخیص از طریق ترنسمیتر فشار، آنلودر کمپرسور هوا جریان ورودی را مسدود و از ورود هوا به ایرند کمپرسور جلوگیری می کند.

در صنعت به این قطعه شیر آنلودر، inlet valve  ، intake valve یا    and unload valveگفته می شود. نوعی شیر دیگر نیز وجود دارد که به شیر تخلیه کننده معروف می باشد، این مدل شیر با آنلودر مورد استفاده در کمپرسور اسکرو متفاوت می باشد و عموما مصارف آن در کمپرسور پیستونی می باشد.

فروش آنلودر کمپرسور اسکرواساس کارکرد آنلودر کمپرسور هوا:

همانطور که در بالا توضیح داده شد دریچه آنلودر کمپرسور، به وسیله باز و بسته شدن هوا ورودی به کمپرسور اسکرو را کنترل می کند. با بسته شدنه آنلودر هیچگونه هوایی به درون کمپرسور وارد نمی شود ولی الکتروموتور کمپرسور همچنان به گردش ادامه می دهد. در این هنگام ایرند کمپرسور در حالت کاملا بی بار قرار می گیرد و به صورت هرزگرد در حالت آماده به کار قرار گرفته تا در صورت نیاز مجدد به فشرده سازی در حالت Load قرار گرفته و عمل فشرده سازی را بدون وقفه انجام دهد.

در زمانی که کمپرسور در حالت بی بار قرار دارد هوای موجود در هواساز کمپرسور اسکرو از طریق سوراخ کوچکی از ایرند خارج می شود. بنابر این مسیر خروجی هوا هیچ زمان کاملا بسته نمی شود و علت آن بالا بردن ایمنی و همچنین شرایطی برای به گردش درآوردن روغن موجود و خنک کاری می باشد.

معرفی آنلودر کمپرسور اسکرو

مزایای استفاده از Intake Valve یا دریچه آنلودر کمپرسور:

کم شدن تعداد دفعات خاموش و روشن شدن الکتروموتور کمپرسور

کاهش مصرف انرژی

آماده به کار بودن کمپرسور در زمان هایی که سیستم در حالت استند بای می باشد.

توانایی کنترل ظرفیت کمپرسور از 0 تا 100 درصد.

افزایش عمر کمپرسور و الکتروموتور.

بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.