پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

کمپرسور دندانپزشکی بی صدا

صفحه اصلی > کمپرسور دندانپزشکی بی صدا
بنر مشخصات تماس رجبی

کمپرسور دندانپزشکی بی صدا چیست؟

در کاربرد های  حساس و دقیق مانند دندانپزشکی ها، صنعت مواد غذایی و دارویی، برای حفظ بهداشت و محافظت از ابزار آلات و ماشین ها استفاده از هوای فشرده عاری از هرگونه رطوبت و ناخالصی ها از الزامات اصلی می باشد. کمپرسورهای بدون روغن یا اویل فری Oil Free جهت رفع این نیاز ساخته و به بازار وارد شده اند. در سایز های کوچک این مدل کمپرسور به دلیل استفاده زیاد در کاربرد های دندان پزشکی، به آن کمپرسور باد دندان پزشکی گفته می شود. در این مقاله در مورد نحوه انتخاب کمپرسور دندانپزشکی بی صدا و قیمت کمپرسور دندانپزشکی به صورت کامل توضیح داده شده است.

کمپرسور دندانپزشکی بی صدا، قیمت کمپرسور دندانپزشکیتقسیم بندی کمپرسور باد دندانپزشکی

عموما کمپرسور باد دندانپزشکی را بر اساس تعداد یونیت و میزان و نوع ساکشن مصرفی در این مراکز انتخاب می کنند. کمپرسور بدون روغن در سایز های کوچک تا 1500 لیتر در نوع پیستونی موجود می باشد و تا این محدوده دبی می توان از کمپرسور دندانپزشکی بی صدا اسکرال که نوعی خاص از این مدل می باشند استفاده نمود.

در صورت نیاز صنایع به هوای بدون روغن بیشتر از 1500 لیتر دو راه وجود دارد. استفاده از کمپرسور اویل فری اسکرو و استفاده از پکیج های تصفیه هوای فشرده که مخصوص این کار طراحی شده اند.

 

در هنگام خرید کمپرسور دندانپزشکی بی صدا باید  به چه نکاتی توجه کنید؟؟

قبل از خرید کمپرسور باد دندانپزشکی نیاز است که اطلاعاتی در مورد قطعات کمپرسور داشته باشید. در زیر توضیحات مختصری در مورد قطعات اصلی و جانبی کمپرسور پیستونی بدون روغن و کیفیت آنها داده شده است:

واحد هواساز یا موتور کمپرسور باد بدون روغن دندانپزشکی:

کمپرسور دندانپزشکی بی صدا در صورتی می تواند در خور اسم خود سطح صدای پایینی ایجاد کند که از هواساز یا موتور با کیفیت در ساخت آن استفاده شده باشد.

بعضا دیده شده که برخی فروشندگان کمپرسور برای کاهش قیمت،  از موتور های یخچال مستهلک تعمیری و یا هواساز های چینی بی کیفیت استفاده می کنند که در نهایت ضرر های مالی و جبران ناپذیری را به مشتریان خود وارد می کنند.

حتما در هنگام خرید کمپرسور پیستونی بدون روغن نوع و برند هواساز را از خریدار سوال کنید.

مخزن هوای کمپرسور دندانپزشکی باید چه ویژگی های داشته باشد؟

مخازن هوای فشرده عموما از جنس فولاد ST37 ساخته می شوند و در مواردی که استفاده های بهداشتی مانند دندانپزشکی مورد نظر باشد، لایه داخلی این مخازن را با یک لایه اپوکسی پوشش می دهند و این کار باعث جلوگیری از خوردگی می شود و در نهایت در کیفیت هوای خروجی تاثیر گذار است.

وظیفه شیر تخلیه در کمپرسور

همانطور که میدانید در هوای محیط همیشه مقادیری رطوبت وجود دارد. قسمتی این رطوبت در هنگام ذخیره در پایین مخزن جمع میگردد که حتما باید از آن قسمت تخلیه شود.

شیر تخلیه آب یا درین ولو در زیر مخزن قرار دارد که در دو نوع دستی و اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد. توصیه ما برای سهولت در این تخلیه استفاده از شیر تخلیه اتوماتیک یا اتودرین است که می توانید این مورد را درهنگام خرید کمپرسور به صورت آپشن جداگانه سفارش دهید.

سوپاپ اطمینان در کمپرسور باد دندانپزشکی برای چه استفاده می شود

کمپرسور هوای فشرده وظیفه فشرده سازی هوا را بر عهده دارند و عموما توسط کلید اتوماتیک فشار یا Pressur switch کنترل می گردند، این بدین معنی است که کمپرسور در صورت افزایش فشار بالاتر از حد تعیین شده خاموش و در صورت کاهش فشار پایین تر از حد تعیین شده روشن می شود.

با این حال برای حفظ ایمنی در کمپرسور لازم است از سوپاپ اطمینان استفاده کرد. سوپاپ اطمینان یک قطع از پیش تنظیم شده یا قابل تنظیم است که در صورت افزایش فشار بالاتر از حد استاندارد با باز شدن خود مازاد هوا را تاهنگام رسیدن به فشار نرمال تخلیه می کند

تله آبگیر تا چه حد می تواند تاثیر گذار باشد

کمپرسور هوا دندانپزشکی در شرایط بدون روغن کار می کند اما در خروجی همیشه رطوبت و حتی ذرات آب مشاهده می شود. تله آبگیر قطعه ای مکانیکی است که  با مکانیزم خود ذرات آب را از هوا جدا کرده و از سیستم خارج می کند.

تله آبگیر ها حتما باید مجهز به اتودرین باشند.

چه نوع درایری مناسب برای مصارف بهداشتی است؟

درایر ها دستگاه هایی هستند که هوای فشرده را کاملا خشک می کنند و در سه مدل ممبرانی، تبریدی و جذبی موجود می باشند. بهتر است در زمان استعلام قیمت کمپرسور دندانپزشکی بی صدا به هزینه درایر نیز توجه شود و تا حد امکان از درایر هایی استفاده شود که در آنها میکروفیلتر تعبیه شده است.

چرا نباید از کمپرسور روغنی در تامین هوای یونیت های دندانپزشکی استفاده کرد؟

کمپرسور باد پیستونی روغنی  که در کاربردهای صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار میگیرد به نسبت قیمت کمپرسور دندانپزشکی بی صدا محدوده پایین تری را دارا می باشد. از این رو بسیاری از تامین کننده های کمپرسور،  به تمامی مشتریان خود بدون در نظر گرفتن نوع کاربرد استفاده از این کمپرسور ها را پیشنهاد می دهند.

کیفیت هوا در دندانپزشکی ها از اهمیت بالایی برخوردار است و وجود روغن، میکرواروگانیسم ها، ذرات ناخالصی و رطوبت علاوه بر کاهش عمر یونیت و متعلقات باعث به خطر افتادن جان بیمار می شود که از نظر اخلاقی نیز این کار صحیح نمی باشد.

نکات مهم در رابطه با فشار، توان و دبی در هنگام خرید کمپرسور باد دندانپزشکی

در هنگام انتخاب کمپرسور دندانپزشکی بی صدا را می توان از سه مولفه توان، فشار و ظرفیت هوادهی استفاده کرد.

توان الکتروموتور کمپرسور های هوای فشرده با  وات W، کیلووات KW و یا اسب بخار HP نشان داده می شود و بسته به حجم هوا و فشار کمپرسور ها و نیاز گشتاوری، توان الکتروموتور تعیین می گردد. لازم به ذکر است که الکتروموتور ها عموما در توان های بالاتر از 3KW به صورت سه فاز موجود می باشند و در هنگام خرید کمپرسور باد بدون روغن حتما تامین برق سه فاز را در برنامه خود قرار دهید.

برای راه اندازی ابزارهای پنوماتیکی دندانپزشکی به 6 تا 8 بار فشار نیاز است و لازم است در هنگام خرید حتما از کمپرسور با سایز مناسب استفاده نمود تا در هنگام استفاده مداوم فشار داخل مخزن از حد نرمال پایین تر نیاید.

کمپرسورهای دندانپزشکی عموما از نوع پیستونی است و همانطور که میدانیم کمپرسور باد پیستونی از نوع دائم کار نمی باشد و حتما باید در هنگام خرید آن به این نکته مهم توجه نمود. با این حال حتما این سوال برای شما پیش می آید که چه سایز کمپرسور باد دندانپزشکی مناسب کارتان می باشد؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید میزان هوای مصرفی کل مجموعه را از حاصل جمع مصرف تک تک یونیت ها بدست آورد. لازم به ذکراست که در صورت استفاده از ساکشن هوایی و آبی مقدار مصرف هوای فشرده به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

کمپرسور دندانپزشکی بی صدا به دلیل عدم بهره مندی از سیستم روغن کاری، دستگاه حساسی می باشد و نباید در زمان های طولانی روشن بماند. پیشنهاد می گردد به ازای هر 15 دقیقه کار کمپرسور به مدت 40 تا 45 دقیقه خاموش باشد. با این تعاریف در هنگام خرید کمپرسور مخصوص دندانپزشکی بعد از بررسی و تعیین دقیق میزان هوای فشرده مورد نیاز، عدد بدست آمده را بر عدد 1.5 یا 2 ضرب می کنیم تا سایز دقیق کمپرسور بدست آید.

بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.