پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

پمپ دنده ای ریکمایر

صفحه اصلی > پمپ دنده ای ریکمایر

مشاوره و فروش پمپ

شیر فشار شکن روغن ریکمایر
سیستم های انتقال روغن

معرفی شرکت RICKMEIER آلمان | پمپ دنده ای ریکمایر

شرکت ریکمایر از سال 1914 فعالیت خود را آغاز کرد و با بیش از 100 سال سابقه هموراه به عنوان یک موسسه نوآور در زمینه تکنولوژی پمپ های دنده ای ساخته شده در آلمان ، شناخته شده است. محصولات این شرکت شامل انواع پمپ های دنده خارجی ، دنده  داخلی ، شیر آلات و پکیج های دنده ای انتقال روغن می باشد. تولید ، توزیع و فروش پمپ های دنده ای ریکمایر به سراسر جهان از شهر بالوه در کشور آلمان صورت می گیرد. تعهد پرسنل ، منابع عالی و برنامه ریزی کاربردی ، تضمین کننده کیفیت ، ایمنی و عمر طولانی محصولات این شرکت است. گیت صنعت به عنوان نمایندگی فروش ریکمایر در ایران آماده ارائه هر گونه خدمات شامل مشاوره ، انتخاب فروش و خدمات پس از فروش به مشتریان می باشد.

Rickmeier-Company

پمپ دنده ای Rickmeier آلمان

پمپ های دنده ای ریکمایر با یک ساختار قوی و ساده مشخص می شوند. کانال عبور مایع کوتاه و مستقیم در این پمپ ها عملکرد خوب و بی سر و صدا را به همراه دارد. همچنین طراحی خاص دنده ها و محفظه آنها نیز تا حدود بسیار زیادی سطح صدا را کاهش می دهد. پمپ های دنده ای آلمانی Rickmeier در کاربردهای مختلف صنعتی از جمله پمپاژ روغن در سیستم های روانکاری و انتقال مشتقات نفتی همچون نفت ، گازوئیل و روغن و … مورد استفاده قرار می گیرند. عمده استفاده از پمپ های دنده ای ریکمایر در ساخت موتور های دیزلی و بنزینی ، کارخانجات تولید خودرو ، واحد های پتروشیمی ، نیروگاه های باد ، کشتی سازی ، سیستم های خنک کننده و صنایع عمومی می باشد. این پمپ ها در مدل های متنوع دنده داخلی و دنده خارجی با ابعاد متفاوت طراحی و ساخته می شوند.

نمایندگی فروش پمپ دنده ای ریکمایر آلمان

پمپ دنده خارجی ریکمایر

پمپ های دنده خارجی ریکمایر با نام پمپ های استاندارد نیز شناخته می شوند. بدنه این پمپ ها از جنس چدن خاکستری و چرخ دنده ها از فولاد سخت ساخته شده است. یاتاقان ها در این پمپ ها از متریال ترکیبی می باشد که ضد سایش با قابلیت کارکرد خشک و عمر بسیار طولانی است. آبند شفت در پمپ های دنده خارجی Rickmeier از نوع استاندارد و بصورت شعاعی می باشد. همچنین در صورت نیاز می توان از آبند های خاص همچون سیل مکانیکی استفاده کرد. در برخی مدل های پمپ های دنده ای از یک شیر فشار شکن استفاده شده است که در صورت بالا رفتن مقطعی فشار قادر به کاهش فشار خط می باشد. در صورتیکه دائما فشار درون سیستم افزایش می یابد و نیاز است یک حجم عظیمی از مایع تخلیه شود، توصیه می شود حتما از شیر اطمینان جداگانه با مسیر برگشت به مخزن استفاده شود. به طور مثال می توان از شیر های Rickmeier مدل های RSn ، DBV40 یا DB9 استفاده کرد.

Rickmeier-Gear-Pump

نحوه عملکرد پمپ های دنده خارجی

پمپ های دنده ای از نوع پمپ های جابجایی مثبت دوار می باشند. هنگامی که چرخدنده ها شروع به گردش می کنند مایع از فضای بالای دنده ها از قسمت مکش به سمت خروجی به حرکت در می آید. حرکت مایع به سمت خروجی پمپ باعث ایجاد خلاء در مسیر ورودی و در نتیجه مکش مایع می شود. این فرایند هم برای مایعات و هم برای گازها یکسان است. در نتیجه پمپ های دنده ای ریکمایر قادر به مکش مایع می باشند. در صورتیکه خط مکش دارای نشتی باشد و یا سطح مایع خیلی پایین تر پمپ دنده ای باشد امکان هواگیری پمپ وجود ندارد.

نحوه عملکرد پمپ دنده ای آلمانی

پمپ دنده داخلی ریکمایر

پمپ های دنده داخلی Rickmeier که با نام Universal نیز شناخته می شود با طراحی کم حجم باعث استفاده از حداقل قطعات در ساخت آن ها شده است. از مزایای این پمپ ها سطح صدای بسیار پایین و مکش فوق العاده آنها می باشد. همچنین این پمپ ها در مقایسه با پمپ های دنده ای دنده خارجی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و نیازی به قطعات پوششی همچون آبند و شیر ندارند. پمپ های دنده داخلی Universal به گونه ای طراحی شده اند در صورتیکه، جهت دوران شفت نیز تغییر کند جهت جریان مایع تغییری نداشته باشد. این پمپ ها بدون نیاز به هیچ گونه تعمیر و نگهداری خاصی در یک دوره بسیار طولانی برای انتقال مایع در دمای کم و ویسکوزیته بالا در نیروگاه های بادی ، واحد های دنده ای دریایی و ژنراتورهای گازی مورد آزمایش قرار گرفتند.

پمپ های دنده ای Universal نمونه ای از اجرای بی نقص و شایستگی مهندسین و تکنسین شرکت ریکمایر است. جهت گردش محور پمپ های دنده ای Rickmeier بر روی فلنج نمایش داده شده است، اما در صورتیکه هیچ علامتی وجود نداشته باشد جهت گردش از نمای روبه رویی شفت محرک پمپ در جهت موافق با عقربه های ساعت صحیح است.

جهت گردش صحیح شفت پمپ دنده ای روغن صنعتی

کاربرد پمپ دنده ای ریکمایر

از پمپ های دنده ای ریکمایر عمدتا برای انتقال روغن استفاده می شود که در جدول پایین به برخی از آنها اشاره شده است.

مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
روغن سوخته
روغن دنده ( واسگازین )
روغن پلی آلفا الفین
روغن های ATF
روغن داغ
روغن برش کاری
روغن های سوراخ کاری
روغن هیدرولیک
روغن های سنگین
روغن های دیزل
روغن موتور
روغن های حرارتی
امولسیون ها
روغن پلی گلیکول
روغن های نقاشی

متریال پمپ دنده ای Rickmeier

ردیف
نام قطعه
جنس
ردیف
نام قطعه
جنس
1
بدنه پمپ
چدن - GG25
4
آبند شعاعی شفت
NBR , FKM
2
چرخ دنده ها
فولاد سخت کاری شده
5
آبند مکانیکی
کربن / سیلیکون
3
بوش ها
متریال ترکیبی ضد سایش
6
اورینگ
NBR , FKM

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.