پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

پمپ دنده ای کوپار

صفحه اصلی > پمپ دنده ای کوپار

مشاوره و فروش پمپ

پمپ دنده خارجی کوپار
پمپ دنده داخلی کوپار
پمپ دنده ای استیل کوپار
لوب پمپ استیل کوپار

معرفی شرکت پمپ کوپار ترکیه | پمپ دنده ای کوپار

شرکت پمپ کوپار Kupar Pump Company در سال 1948 در ترکیه تأسیس شد و تا دهه 90 میلادی برای بخشهای مختلفی از صنایع محصولات اختصاصی تولید می کرد. بعد از آن این شرکت روی پمپ های دنده ای Gear Pump بصورت اختصاصی متمرکز شد. شرکت پمپ دنده ای کوپار با بیش از نیم قرن سابقه تولید در صنعت به این بخش پیوست. اصول اساسی  کمپانی پمپ Kupar عبارتند از: تولید سریع و دقیق، کیفیت در هر فرآیند، تحویل به موقع و قابل اطمینان بودن محصولات این شرکت. امروزه محصولات این شرکت از طریق نمایندگی پمپ کوپار در سراسر دنیا عرضه می شود. شرکت پمپ کوپار ترکیه در ایران نیز دارای نماینده انحصاری می باشد و فروش و خدمات پس از فروش از طریق این نمایندگی صورت می گیرد.

شرکت پمپ Kupar ترکیه

شرکت کوپار ترکیه محصولات خود را با نام تجاری Kupar عرضه می کند و مهمترین اولویت برای این شرکت جلب رضایت مشتری است. شرکت پمپ کوپار تنوع محصولات را همراه با تحقیق و توسعه بهبود بخشیده است. محصولات شرکت Kupar ترکیه راه حلی برای انتقال مایعات چسبناک با غلظت بالا می باشد. محصولات شرکت کوپار ترکیه دارای گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001: 2008 است و پمپ های دنده ای کوپار با الزامات درج شده در دستورالعمل ایمنی و بهداشت ماشین آلات 98/37/EC مطابقت کامل را دارند. بنابراین پمپ های تولیدی کارخانه Kupar دارای گواهینامه اتحادیه اروپا CE می باشند. این شرکت بیش از 35 نوع پمپ دنده ای در سه گروه اصلی پمپ دنده هلیکال External Gear Pump ، پمپ دنده داخلی Internal Gear Pump و لوب پمپ استیل Stainless Steel Lobe Pump تولید می کند. از پمپ های دنده ای کوپار ترکیه در مواردی که نیاز به انتقال مایعی با ویسکوزیته بالاتر از آب (مایعات غلیظ) وجود داشته باشد، استفاده می شود. در جدول زیر مایعات غلیظ که توسط پمپ های دنده ای Kupar قابلیت انتقال دارند لیست شده است.

مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
شکلات
روغن های خودرو
کاغذ و پالپ
نفت
روغن های گیاهی
انواع چسب
آسفالت
صابون مایع
آب بندها
مواد شوینده
مربا
رنگ
روغن های صنعتی
لاستیک
مواد پایه نفتی و شیمیایی

راهنمای انتخاب پمپ های دنده ای کوپار ترکیه

برای انتخاب پمپ های دنده ای Kupar مشخص کردن مدل و سایز جزء موارد عمومی می باشند. مهمترین معیار در انتخاب پمپ دنده ای مناسب، ویسکوزیته سیال یا میزان غلیظ بودن آن است. ویسکوزیته زمانی مهم است که مدل و سایز پمپ را انتخاب می کنیم، همچنین مواردی مثل سرعت دورانی پمپ و لقی مجاز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند که آنها هم به ویسکوزیته سیال وابسته می باشند. مواردی که به آنها اشاره شد در انتخاب پمپ های دنده ای کوپار حائز اهمیت می باشند که در ادامه به تشریح هر یک می پردازیم.

مدل پمپ: قبل از هر چیز ابتدا باید نوع پمپ مشخص شود. برای ویسکوزیته های پایین از پمپ های دنده خارجی یا هلیکال کوپار Kupar External Gear Pump و برای ویسکوزیته های بالا از پمپ های دنده داخلی Kupar Internal Gear Pump استفاده می کنیم.

سایز پمپ: سایز پمپ به معنی قطر ورودی و خروجی پمپ دنده ای kupar و سایز لوله می باشد. سایز ورودی و خروجی پمپ نیز همانند نوع پمپ، باید متناسب با ویسکوزیته سیال انتخاب شود. هر سایز از قطر لوله ورودی و خروجی یک دبی عبوری متناظر دارد که کاملا به ویسکوزیته سیال وابسته است. هنگامی که یک پمپ دنده ای با سایز مشخص انتخاب می شود باید به این نکته دقت شود که آیا این سایز قابلیت عبور دبی مورد نیاز با ویسکوزیته سیال را دارد.

سرعت پمپ: حداکثر سرعت دورانی در پمپ های دنده ای کوپار ترکیه تا 1500 دور در دقیقه می تواند باشد که باید متناسب با بالا رفتن ویسکوزیته کاهش یابد. سرعت های بالا برای ویسکوزیته های پایین و سرعت های پایین برای ویسکوزیته های بالا انتخاب می شوند. از سرعت 1000 دور در دقیقه و بالاتر می توان پمپ دنده ای و الکتروموتور را بصورت مستقیم با هم کوپل کرد و در سرعت 500 دور در دقیقه و پایین تر می بایست موتور و پمپ دنده ای بصورت کوپل تسمه ای و یا با یک واحد کاهنده دور (گیربکس) کوپل شوند.

لقی مجاز: برخی از لقی های مجاز در پمپ های دنده ای کوپار ترکیه در حین تولید محصول در کارخانه تنظیم می شوند و برخی از این لقی ها با توجه به ویسکوزیته سیال در موقع کارکرد پمپ دنده ای تنظیم می شوند. میزان لقی در پمپ های دنده ای باید متناسب با غلظت سیال باشد، در غیر اینصورت یا پمپ با فشار کمتری کار می کند و یا سخت کار می کند و از کار می افتد.

پمپ دنده خارجی کوپار Kupar External Gear Pump

پمپ های دنده خارجی کوپار ترکیه سری KHP برای انتقال سیالات رقیق تا ویسکوزیته 25000 سانتی پویز ایده آل هستند. این پمپ ها  که به آنها پمپ های دنده هلیکال یا خورشیدی نیز گفته می شود تا سرعت 1500 دور در دقیقه قابلیت عملکرد دارند و تا فشار 14 بار را می توانند تحمل کنند. کانکشن ورودی و خروجی در پمپ دنده خارجی کوپار ترکیه در یک راستا قرار دارد و در سایزهای 2/1 تا 6 اینچ موجود می باشد. جنس بدنه در این پمپ ها از چدن ریختگی با مقاومت بالا می باشد و به صورت سفارشی در متریال های برنز و استیل نیز ساخته می شود. پمپ های دنده خارجی Kupar بصورت پیش فرض توسط نخ گرافیت در کارخانه آبند شده اند که بصورت سفارشی می توانند با پکینگ، مکانیکال سیل و سیل های خاص آبند شوند. عملکرد این پمپ ها بسیار بی صدا و نرم می باشد و در صورت نیاز به تعمیر با نظافت دسترسی بسیار خوبی دارند. پمپ دنده هلیکال کوپار در هر دو جهت قابلیت گردش دارد و برای موتورهای راست گرد و چپ گرد قابل استفاده می باشد. در شکل زیر مسیر حرکت سیال در پمپ دنده خارجی کوپار به صورت شماتیک نمایش داده شده است.

پمپ دنده خارجی Kupar

مشخصات فنی پمپ دنده خارجی Kupar سری KHP

مزایا
محدوده عملکرد
جنس
دور بالا و دبی خروجی مناسب
رنج دمایی 20 تا 180 درجه سانتی گراد
بدنه از چدن
ایده آل برای سیالات رقیق با غلظت پایین
محدوده ویسکوزیته 100 تا 25000 سانتی پوآیز
دنده ها از استیل، چدن، آهن، پلاستیک مهندسی
سطح صدای بسیار کم
فشار کاری 2 الی 14 بار
شفت از استیل، استبل حرارتی
طول عمر بالا و تعمیر و نگهداری آسان
سایز ورودی و خروجی بر حسب اینچ
½”, ¾”, 1”, 1½”, 2”, 2½”, 3”, 4”, 6”
بوش ها از برنز، کربن، متریال های خاص
قابلیت کارکرد در هر دو جهت
آب بند از نوع پکینگ، سیل مکانیکی، آبندهای مخصوص

پمپ دنده داخلی کوپار Kupar Internal Gear Pump

پمپ دنده داخلی کوپار ترکیه سری KIP برای انتقال مایعات غلیظ تا ویسکوزیته 50000 سانتی پویز مناسب است. این پمپ ها که به آنها پمپ ماه و ستاره نیز گفته می شود تا سرعت 1500 دور در دقیقه قابلیت کارکرد دارند و حداکثر فشار کاری آنها تا 14 بار نیز می تواند باشد. کانکشن ورودی و خروجی پمپ دنده داخلی Kupar ترکیه در زاویه عمود بر هم قرار دارد و در سایزهای 8/3 تا 6 اینچ موجود می باشد. محفظه این پمپ ها نسبت به مدل های مشابه در برندهای دیگر کم حجم تر است و فضای کمتری را اشغال می کند. پمپ های دنده داخلی کوپار ترکیه نسبت به پمپ های دنده خارجی قادر به پمپاژ سیالات با ویسکوزیته بیشتر می باشند. خروجی سیال در این پمپ ها بصورت یکنواخت می باشد و دارای سطح صدای پایینی می باشند. پمپ های ماه و ستاره کوپار نسبت به پمپ های دنده هلیکال دارای مکش بهتری هستند. در شکل زیر مسیر حرکت مایع در پمپ دنده داخلی Kupar نمایش داده شده است.

پمپ دنده داخلی Kupar

مشخصات فنی پمپ دنده داخلی (ماه و ستاره) Kupar سری KIP

مزایا
محدوده عملکرد
جنس
طراحی بدنه کم حجم تر نسبت به پمپ های دنده خارجی مشابه
رنج دمایی 20 تا 180 درجه سانتی گراد
بدنه از چدن
مکش مثبت و خروجی یکنواخت بدون پالس
محدوده ویسکوزیته 100 تا 50000 سانتی پوآیز
دنده ها از استیل، چدن، آهن، پلاستیک مهندسی
ایده آل برای سیالات غلیظ زیرا در دورهای پایین هم کار می کند
فشار کاری 2 الی 14 بار
شفت از استیل، استبل حرارتی
لقی شفت قابل تنظیم
سایز ورودی و خروجی بر حسب اینچ
3/8”, ½” , 1”, 1½”, 2”, 2½” , 3”, 4”, 6”
بوش ها از برنز، کربن، متریال های خاص
طول عمر بالا و تعمیر و نگهداری آسان
آب بند از نوع پکینگ، سیل مکانیکی، آبندهای مخصوص

لوب پمپ کوپار Kupar Lobe Pump

لوب پمپ های کوپار ترکیه در سایزهای 1/2-1 تا 3 اینچ طراحی و ساخته می شوند. قسمت های در تماس با سیال در این پمپ ها بصورت کامل از جنس استیل 304 یا 316 می باشد. از پمپ های استیل لوب معمولا برای جابجایی مواد خمیری یا مایعات حاوی پالپ استفاده می شود. برخلاف پمپ های دنده ای در لوب پمپ های کوپار ترکیه، از یک واحد انتقال قدرت (جعبه دنده) در قسمت انتهایی پمپ استفاده شده است و لوب ها هیچگونه تماسی با یکدیگر ندارند. عدم تماس لوب ها در پمپ های Lobe کوپار علاوه بر کارکرد نرم و بی صدا باعث کاهش استهلاک و افزایش طول عمر پمپ می شود. سرعت دورانی در لوب پمپ ها تا حداکثر 500 دور می باشد، بنابراین در این پمپ ها برای انتقال قدرت باید از الکتروگیربکس یا پولی و تسمه استفاده کرد.

لوب پمپ Kupar

مشخصات فنی لوب پمپ استیل Kupar سری KLP

مزایا
محدوده عملکرد
جنس
طول عمر بالا، سطح صدا و لرزش بسیار کم و راندمان بالا
رنج دمایی 20 تا 150 درجه سانتی گراد
سطح در تماس با مایع از استیل 304 و 316
قابلیت انتقال مایع حاوی مواد جامد ریز
محدوده غلظت 100 تا 50000 Cps
جعبه دنده از چدن
قابلیت کارکرد خشک برای مدت طولانی
فشار کاری 1 تا 5 بار
بوش ها از نوع بلبرینگی
تعمیر و نگهداری آسان بدون نیاز به باز کردن پمپ از خط لوله
ورودی و خروجی مدل استیل بر حسب اینچ
1½”, 2”, 2½” , 3”
آب بند از نوع پکینگ، سیل مکانیکی، آب بندهای خاص

پمپ دنده ای استیل کوپار Kupar StainlessSteel Gear Pump

پمپ دنده ای استیل کوپار نیز از نوع دنده خارجی (هلیکال) است و در سایزهای 1/2 تا 3 اینچ موجود می باشد. این پمپ می تواند بصورت کامل از متریال های استیل 304، استیل 316 یا برنز باشد. از پمپ های دنده ای استیل Kupar معمولا در صنایع دارویی، غذایی و نوشیدنی استفاده می کنند. استفاده از متریال استیل به دلیل خاصیت ضد خوردگی و زنگ زدگی برای صنایع بهداشتی ایده آل است. برخلاف پمپ دنده ای چدنی از پمپ دنده ای استیل به دلیل خاصیت شکنندگی آن در سرعت های کمتر استفاده می شود. حداکثر سرعت در پمپ دنده ای استیل کوپار ترکیه تا 1000 دور در دقیقه می باشد. در پمپ های استیل نیز معمولا بوش از جنس برنز و سیل مکانیکی بصورت آپشنال یا سفارشی می باشد.

مشخصات فنی پمپ دنده ای استیل Kupar سری KHP-C

مزایا
محدوده عملکرد
جنس
تنوع در جنس پمپ
رنج دمایی 20 تا 180 درجه سانتی گراد
بدنه اصلی از استیل 304 و 316 و Bronze
مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی
محدوده غلظت 100 تا 25000 Cps
دنده ها از استیل 304 و 316 و Bronze
استفاده در صنایع غذایی، نوشیدنی و دارویی
فشار کاری 2 تا 14 بار
دنده ها از استیل 420 و 316
قابلیت دوران در هر دو جهت
ورودی و خروجی مدل استیل بر حسب اینچ
½” , 1”, 1½”, 2”, 2½” , 3”
بوش ها از برنز، کربن، بیرینگ و متریال های خاص
تعمیر و نگهداری آسان
ورودی و خروجی مدل برنزی بر حسب اینچ
1”, 1½”, 2”
آب بند از نوع پکینگ، سیل مکانیکی، آب بندهای خاص

لیست قیمت پمپ دنده ای کوپار ترکیه

برای اطلاع دقیق از قیمت پمپ های دنده ای و لوب KUPAR لطفا با واحد فروش شرکت گیت صنعت تماس حاصل فرمایید. این صفحه همواره در حال به روز رسانی می باشد.

مدل
سایز خروجی
(اینچ)
قیمت ساده
(ریال)
قیمت دو جداره
(ریال)
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 1/2
1/2
19.500.000
-
پمپ دنده خارجی Kupar مدل (سیل دار) KHP 1/2
1/2
24.000.000
-
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 3/4
3/4
26.000.000
28.500.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 1
1
28.000.000
29.500.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 1-1/2
1-1/2
37.500.000
39.500.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 2
2
68.000.000
75.000.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 2-1/2
2-1/2
76.000.000
80.000.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 3
3
85.000.000
99.000.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 4
4
99.000.000
110.000.000
پمپ دنده خارجی Kupar مدل KHP 6
6
170.000.000
185.000.000
پمپ دنده خارجی برنزی Kupar مدل KHP 1
1
65.000.000
78.000.000
پمپ دنده خارجی برنزی Kupar مدل KHP 1-1/2
1-1/2
72.000.000
85.000.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 1/2
1/2
35.500.000
39.500.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 1
1
78.000.000
86.000.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 1-1/2
1-1/2
109.000.000
125.000.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 2
2
230.000.000
245.000.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 2-1/2
2-1/2
315.000.000
330.000.000
پمپ دنده خارجی استیل Kupar مدل KHP 3
3
330.000.000
370.000.000
پمپ دنده داخلی استیل Kupar مدل KIP 2
2
235.000.000
295.000.000
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 1 DF (Chocolate)
1
54.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 1-1/2 DF (Chocolate)
1-1/2
73.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 2 DF (Chocolate)
2
97.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIPKI 3/8
3/8
17.500.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIPK 1/2
1/2
27.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIPK 1
1
54.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 1-1/2
1-1/2
69.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 2
2
95.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل (خطی) KIP 2 DY
2
90.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 2-1/2
2-1/2
101.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 3
3
180.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل (خطی) KIP 3 DY
3
195.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 4
4
195.000.000
-
پمپ دنده داخلی Kupar مدل KIP 6
6
350.000.000
-
پمپ دنده ای پشت تراکتوری Kupar مدل KCP 2-1/2
2-1/2
100.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل KLP 1-1/2
1-1/2
265.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل (سیل دار) KLP 1-1/2
1-1/2
285.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل KLP 2
2
335.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل (سیل دار) KLP 2
2
355.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل KLP 2-1/2
2-1/2
375.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل (سیل دار) KLP 2-1/2
2-1/2
395.000.000
-
لوب پمپ Kupar مدل KLP 3
3
525.000.000
-

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “پمپ دنده ای کوپار

 • حمیدرضا معظمی گفت:

  سلام
  بنده برای انتقال روغن خوراکی با حجم 2 تن در ساعت می خوام از پمپ دنده ای استفاده کنم. پیشنهاد شما چه مدلی هست مهندس؟

  • گیت صنعت گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه غلظت پایین روغن های خوراکی شما می توانید از پمپ دنده ای استیل کوپار به همراه الکتروگیربکس 500 دور اسنفاده کنید. توان مورد نیاز 1.1 کیلووات می باشد. موفق باشید

 • بهنام گوزلی گفت:

  توصیه شما جهت مکش و انتقال فاضلاب غلیظ مشتقات نفتی استفاده از چه پمپی هست

  • گیت صنعت گفت:

   با سلام . توصیه می شود از پمپ های دنده داخلی استفاده شود . این پمپ ها قادر به انتقال مایعات غلیظ تا ویسکوزیته حداکثر 50.000 سانتی پوآز می باشند.