پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

فن صنعتی یا هواکش صنعتی

صفحه اصلی > فن صنعتی یا هواکش صنعتی
بنر مشخصات تماس رجبی

فن صنعتی یا هواکش صنعتی

همانطور که می دانید تمام موجودات زنده ساکن در کره خاکی از جمله انسان ها، حیوانات و برخی گیاهان برای ادامه حیات به اکسیژن و همچنین دمای مناسب نیاز دارند. پس از انقلاب صنعتی و گسترش بخش های صنعتی مختلف، طراحان صنعتی به این نتیجه رسیدند که دستگاه های صنعتی نیز مانند موجودات زنده به دما و شرایط خاصی برای بازدهی بالا در هنگام کارکرد احتیاج دارند و علاوه بر این با به وجود آمدن سرورهای بزرگ و استفاده از کامپیوتر ها با پردازنده های قوی، احتیاج به استفاده از تهویه مناسب قوت بیشتری به خود گرفت از این رو رفته رفته طراحی انواع هواکش صنعتی برا کابرد های مختلف صورت گرفت و امروزه در تمامی مراکز صنعتی و تاسیساتی از هواکش صنعتی بزرگ (فن صنعتی) ویژه همان محیط استفاده می شود. در این مثقاله سعی شده تمام جزییات هواکش های صنعتی از قبیل قیمت هواکش صنعتی، انتخاب هواکش صنعتی و …. به صورت کامل توضیح داده شود.

هواکش صنعتی چیست ؟

در جواب سوال این که هواکش صنعتی بزرگ چیست می توان گفت در اماکن صنعتی تهویه هوا، گاز و دوده های تولید شده در برخی صنایع امری اجتناب نا پذیر است. یکی از تجهیزات بسیار مهم و حیاتی جهت انتقال و سیرکوله کردن هوا در این محیط ها هواکش صنعتی می باشد که در جابجایی حجم بالایی از هوا و آلاینده ها توانایی بالایی دارد.

موارد مصرف فن صنعتی

در بخش هایی از صنعت که به هوای مداوم گاز و یا تخلیه دائمی احتیاج باشد،فن صنعتی گزینه مناسبی برای استفاده است. هواکش صنعتی عموما در مصارفی مانند خروج گاز های احتراق، تهویه صنعتی، هوا رسانی، فرایند تخلیه دود، جابجایی ذرات، سیستم های برودتی و سرمایشی، کاهش رطوبت محیط و این چنین کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به تعداد از صنایعی که بیشتر مصرف هواکش صنعتی را دارند اشاره شده است:

 • صنایعی که آلودگی هوا در محیط آنها زیاد است
 • صنایع فلزی از جمله فولاد و فلزات رنگین
 • کارخانه جات تولید سیمان
 • صنایع استخراج و معدنی
 • پتروشیمی
 • صنایع موادی غذایی و آشامیدنی
 • اتاق تمیز

قیمت هواکش صنعتی

نوع فن و هواکش، سایز موتور، سایز بدنه و پروانه و .. همگی در قیمت هواکش صنعتی دخیلی هستند. برخی از فن های موجود در بازار در تیراژ بالا تولید شده و برخی دیگر به صورت سفارشی ساخته می شوند. عموما قیمت هواکش صنعتی از نوع سفارشی بالاتر می باشد. برای دریافت آخرین لیست قیمت هواکش صنعتی روتوپارس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع هواکش صنعتیانواع مدل های هواکش صنعتی بزرگ

. هواکش صنعتی بزرگ باتوجه به ساختار طراحی و کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند:

هواکش سانتریفیوژ صنعتی 

هواکش سانتریفیوژ صنعتی، هواکش صنعتی

فن سانتریفیوژ فوروارد

فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفوژ بکوارد ایرفویل

فن سانتریفیوژ رادیال

فن سانتریفیوژ نوک شعاعی

هواکش سانتریفیوژخم به عقب Backward

هواکش سانتریفیوژخم به جلو Forward

هواکش سانتریفیوژ یکطرفه

هواکش سانتریفیوژ دو طرفه

بگ فیلتر

فن فشار مثبت آتش نشانی 

دستگاه فیلتراسیون دود 

غبار گیر صنعتی

هواکش سانتریفیوژ فشار قوی

هواکش آکسیال صنعتی

هواکش آکسیال صنعتی، هواکش صنعتی

فن آکسیال پره ای ملخی

فن تیوب آکسیال

فن وین آکسیال

هواکش آکسیال پنجره ای 

هواکش سقفی

فن دیواری

هواکش بین کانالی

فن پوششی

جت فن

مزایای استفاده از هواکش صنعتی بی صدا

فن صنعتی که در بخش های مختلف صنعتی و برای کابرد های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد دارای مزایای زیر را به همراه دارد:

 • به گردش در آوردن هوای محیط و تامین اکسیژن مصرفی
 • کنترل و تنظیم دما در محیط
 • خروج بو های نامطبوع و تعویض هوا
 • خارج کردن گاز های سمی در کارخانجاتی که این گاز ها در محیط آزاد می گردند
 • در صورت وجود بخار آب و رطوبت در محیط، بهترین گزینه استفاده از فن صنعتی می باشد

 

نکات مهم درهنگام انتخاب هواکش صنعتی بزرگ

مدل فن صنعتی

نوع و مدل فن جزو اولین مواردی است که در انتخاب هواکش صنعتی باید به آن توجه نمود. انواع فن در صنعت کاربرد های فراوانی دارند و در صورتی که هرکدام به درستی انتخاب شوند بیشترین بازده را با خود به همراه دارند، برای مثال درفضاهای کوچک و در اماکنی که نگهداری کمی مد نظر باشد می توان از هواکش صنعتی کوپل مستقیم Direct Drive استفاده نمود و این در حالی است که در اماکنی که احتیاج به جابجایی حجم بیشتری از هوا در سطح روز هستند استفاده از هواکش  تسمه ای Belt Drive گزینه بهتری است.

یکی دیگر از تمیاز های موجود در هواکش های صنعتی تفاوت بین هواکش صنعتی سانتریفیوژ یا گریز از مرکز و هواکش صنعتی آکسیال یا پره ای است. به طور کلی تفاوت این دو در میزان فشار استاتیک و دبی هوای آنها می باشد به عبارتی در فضاهایی که به میزان هوای بالا، فشار پایین و همچنین سطح صدای ناچیز احتیاج دارند فن آکسیال و در شرایطی که دبی هوای نسبتا کمتر، فشار بالا و نیاز به کانال کشی مد نظر باشد فن سانتریفیوژ مورد مصرف قرار می گیرد.

ظرفیت هوادهی CFM در هواکش صنعتی بزرگ 

ظرفیت هوادهی CFM، CFM چیست

بعد از نوع هواکش دومین عامل مهم در انتخاب اگزاست فن صنعتی ظرفیت هوادهی آن است که معمولا با CFM یا فوت مکعب در دقیقه بیان می شود. برآورد CFM مناسب برای فضا های مختلف به عواملی مانند ابعاد، نوع کاربری، تعداد ماشین آلات استفاده شده، تعداد افرادی که در مکان تردد میکنند و علاوه بر این سرعت و زمان مورد نیاز برای جابجایی هوا بستگی دارد.

کاربردها و مکان های مختلف هرکدام نیازمند سیستم جابجایی هوای خاص و متفاوتی هستند. در هنگام انتخاب هواکش صنعتی بی صدا با دقت به پارامتر های مهم و ریز تر کردن محاسبات می توان انتخاب مناسب تری داشت.

فشار استاتیک

در انتخاب اگزاست فن صنعتی به خصوص زمانی که در هنگام استفاده از فن سانتریفیوژ از کانال کشی استفاده می شود، حتما باید به میزان فشار استاتیکی موجود در محیط توجه نمود. برای مثال در یک سیستم تخلیه ذرات، هواکش موجود باید توانایی غلبه بر فشار استاتیکی کانال کشی فضا را دارا باشد در نتیجه قبل از انتخاب اگزاست فن مکان و کاربرد مربوطه مورد بررسی دقیق قرار دهید.

هواکش سانتریفیوژ آبی رنگ صنعتی بزرگ

سطح صدا 

امروزه آلودگی صوتی به  مسائله ای مهم در اماکن عمومی و همچنین اماکن صنعتی تبدیل گشته است. در صورتی که قصد انتخاب فن صنعتی برای کارگاهی را دارید که سر و صدای زیادی در آنجا وجود دارد، طبیعتا میزان سطح صدای تولید شده فن مسئله حساسی به حساب نمی آید و اگر قصد انتخاب فن برا امکان حساس را دارید حتما به صدای تولید شده در فن قبل از انتخاب آن دقت کنید.

برند های تولید کننده هواکش صنعتی بی صدا

زیلابگ ZIEHL-ABEGG

ای بی ام EBMPAPST

نیکوترا NICOTRA

هوای پاک و تازه در بخش های صنعت

انجام فرآیند های شیمیایی، ایجاد گرد و غبار و سوختن مواد در فضاهای بسته صنعتی علاوه بر تاثیر منفی در کارکرد ماشین آلات، خطری جدی برای سلامتی افراد مشغول در محیط می باشد از اینرو وجود هواکش صنعتی به یکی از اصلی ترین اجراء مراکز تولیدی تبدیل گشته است و استفاده از هواکش صنعتی مناسب می تواند با نهایت سهولت این نیاز را برطرف سازد.

هواکش صنعتی بی صدا از نظر اندازه نسبت به هواکش خانگی از سایز بزرگتری برخوردار است و همچنین از توان موتوری بالاتری در ساخت این نوع هواکش استفاده شده است و در کارگاه هایی که احتیاج به جابجایی هوای زیاد وجود داشته باشد استفاده از هواکش آکسیال صنعتی با پره های فلزی توصیه می گردد.

 

قیمت هواکش صنعتی بزرگ

همانطور که در بالا توضیح داده شد بنا به کاربرد، فن های صنعتی طیف گوناگونی را شامل می شوند و برای تعیین قیمت هواکش صنعتی می توان به پارامتر های مانند، نوع انتقال نیرو در فن ( تسمه ای یا کوپله مستقیم)، جنس و ضخامت هوزینگ هواکش، برند و توان موتور استفاده شده و اشاره نمود. تیم فنی گیت صنعت با استفاده از با کیفیت ترین های موجود در بازار داخلی و با اتکا به طراحی متخصصان مجموعه، اقدام به تولید هواکش های صنعتی با کیفیت بالا و قیمت کاملا مقرون به صرفه نموده است.

پروانه های فن صنعتی

طراحی هواکش صنعتی بی صدا متناسب با کاربرد

یکی دیگر از عواملی که تاثیر بسازیی در قیمت هواکش صنعتی بی صدا و همچنین کیفیت انتقال هوای محیط دارد، طراحی هواکش صنعتی بزرگ متناسب با کاربرد مختص آن می باشد. گیت صنعت به عنوان یکی از پیشگامان صنعت ایران در حوزه تهویه های صنعتی با استناد به دانش بومی و تجربه پروژه های متعدد در تلاش از بهترین راهکار را برای رفع نیاز های مشتریان ارائه دهد.

بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


1 نظر درباره “فن صنعتی یا هواکش صنعتی