پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

میکروفیلتر کمپرسور

صفحه اصلی > میکروفیلتر کمپرسور
بنر مشخصات تماس رجبی

میکروفیلتر کمپرسور باد

هوایی که ما از آن استفاده میکنیم حاوی تعداد بیشماری میکروارگانیسم و ذرات گرد و غبار است. در زمان فشرده سازی هوا به علت کاهش چند برابری حجم هوا، میزان آلاینده ها نیز افزایش پیدا می کند. علاوه بر ذرات محیطی خود کمپرسور روغنی نیز، مقادیری روغن وارد هوای فشرده خروجی می کند که ترکیب ذرات و بخارات روغن در خطوط هوای فشرده و ماشین آلات صنعتی مصرف کننده می تواند خسارات زیاده به آنها وارد کند. در این مقاله درمورد نحوه تصفیه هوای فشرده، روش کار میکروفیلتر کمپرسور باد، کاربرد فیلتر روغن گیر هوای فشرده، قیمت میکروفیلتر کمپرسور، انواع مدل های روغن گیر هوای فشرده، میکروفیلتر اولیه و میکرفیلتر ثانویه توضیحاتی گرداوری شده است.

قیمت میکروفیلتر کمپرسور، فیلتر روغن گیر هوای فشرده، کاربرد میکروفیلتر، میکروفیلتر اولیه، میکروفیلتر ثانویه

میکروفیلتر کمپرسور چیست؟

میکروفیلتر کمپرسور قطعه ای مکانیکی است که در مسیر عبور هوای فشرده شده قرار می گیرد و با جذب ناخالصی ها از هوا آن را تصفیه می کند. به میکروفیلتر های میکرونی با مش ریز گاهی روغن گیر هم گفته می شود اما در واقع تمامی میکروفیلتر ها قابلیت جذب ذرات،بخارات آب و روغن را دارا می باشند.

فیلتر هوای ورودی کمپرسور جهت جذب ذرات بزرگ طراحی شده و ذرات میکرونی همواره از طریق دهانه ورودی به داخل کمپرسور و پس از فشرده سازی هوا به دستگاه های مصرف کننده وارد می گردد. میکروفیلتر ها بعد از خروجی مخزن و قبل از ورودی مصرف کننده ها نصب می شود و با جذب ذرات از 5 میکرون تا 0.01 میکرون هوای تصفیه شده را به ماشین آلات و ابزارآلات تحویل می دهند.

کاربرد میکروفیلتر کمپرسور

 • سیستم های رنگ پاشی
 • کارخانجات تولیدی که از هوای فشرده پاک استفاده می کنند.
 • صنایع غذایی و صنایع داروی
 • صنعت چاپ
 • صنایع ساخت قطعات نظامی

انواع روغن گیر هوای فشرده

 • میکروفیلتر ها از نظر میزان جذب رطوبت، فشار کاری، نحوه نصب و نوع کاربری مدل های مختلفی دارند
 • انواع میکروفیلتر کمپرسور بر اساس میزان جذب رطوبت:
 • میکروفیلتر اولیه: جذب از 5 تا 1 میکرون
 • میکروفیلتر ثانویه: جذب 0.01 میکرون
 • فیلتر گرد و غبار Dust Filter  : جذب ذرات رطوبت تا 3 میکرون
 • برج کربن اکتیو activated carbon filter : جذب ذرات تا 0.01 میکرون

میکروفیلتر اولیه کمپرسور:

میکروفیلتر اولیه کمپرسور یا پری فیلتر اولین واحد تصفیه هوا در خطوط هوای فشرده می باشد که توانایی جذب ذرات تا 1 میکرون را دارا می باشد. فیلتر مرحله اول که به آن فیلتر جذب آب Water Removal Filter نیز گفته می شود هم به صورت تکی و هم به صورت مکمل بقیه فیلتر ها استفاده می شود.

میکروفیلتر ثانویه کمپرسور:

میکروفیلتر ثانویه یا فیلتر روغن گیر هوای فشرده پس از میکروفیلتر اولیه قرار میگیرد و از نظر حوزینگ و سایز المنت با مرحله اول تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در مش بندی المنت فیلتر است. فیلتر روغن گیر هوای فشرده تا 0.01 میکرون جذب ذرات را انجام میدهد و در صورت استفاده به صورت دوبل با میکروفیلتر اولیه در خروجی هوا را تا حد زیادی تصفیه می کند.

لازم به ذکر است که استفاده فیلتر های اولیه و ثانویه در کنار هم عمر فیلتر ها را به مراتب افزایش می دهد.

فیلتر غبار گیر Dust Filter

فیلتر غبار گیر که از نوع فیلتر های ممبرانی است توانایی حذف بیشتر ذرات را دارا می باشد و در کاربرد های خاص به صورت الزامی استفاده می شود. فیلتر غبار گیر مخصوص جذب ذرات جامد موجود در هوا طراحی شده است و از قیمت میکروفیلتر کمپرسور هزینه اولیه بالاتری دارد.

فیلتر کربنی یا برج کربن اکتیو activated carbon filter

فیلتر کربنی آخرین سری میکروفیلتر کمپرسور است که بعد از میکروفیلتر ثانویه نصب می گردد. بخارات روغن در زمان فشرده سازی هوا با هوای فشرده مخلوط شده و به علت ریز بودن ذرات آن از میکروفیلتر های اولیه و ثانویه عبور می کند. سپس با ورود به آبزارآلات و ماشین آلات دقیق و رسوب در محل های آنها باعث مستهلک شدن این قطعات در طول زمان می شود. فیلتر روغن گیر کمپرسور از نوع کربنی علاوه بر حذف باقی مانده روغن، هوای فشرده را عاری از هرگونه بوی بد می کند بنابر این گزینه مناسبی برای کابرد های دارویی و ابزارالات فوق دقیق می باشد.

 

نکته : در زمان نصب روغن گیر هوای فشرده حتما تاریخ نصب را در جایی نوشته و نگهداری کنید و در دوره های ماهانه افت فشار میکروفیلتر کمپرسور چک شود و در صورت پایین آمدن از حد نرمال، اقدام به تعویض المنت میکروفیلتر نمایید. لازم به ذکر است که زمان تعویض در میکروفیلتر های مختلف بسته به کیفیت و برند متفاوت می باشد و حتما قبل دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید.

قیمت میکروفیلتر کمپرسور، فیلتر روغن گیر هوای فشرده، کاربرد میکروفیلتر، میکروفیلتر اولیه، میکروفیلتر ثانویه

جهت افزایش راندمان فیلتراسیون کمپرسور چه باید کرد؟

جهت افزایش عمر میکروفیلتر اولیه و ثانویه در هنگام استفاده از کمپرسور اسکرو، از سلامت قطعات داخلی کمپرسور هوا اسکرو مطمعن شوید. برای مثال در صورت وجود اختلال در کارکرد فیلتر سپراتور کمپرسور، جداسازی روغن خارج شده از ایرند کمپرسور اسکرو با مشکل روبرو می شود و حجم روغن زیادی وارد خطوط انتقال هوا می گردد. در این هنگام میکروفیلترهای نصب شده در مسیر هوا به سرعت مملوع از روغن می گردد و نیاز به تعویض مجدد دارد.

همچنین یاد آور می شود که وجود رطوبت و مرطوب شدن المنت میکروفیلتر کمپرسور باعث کاهش کارایی فیلتر می شود، بنابر این استفاده تله آبگیر و درایر در کنار سیستم فیلترینگ هوای فشرده می تواند هوای فشرده را تا 90 درصد پاکسازی نماید.

سایر آلاینده های محیطی که به آلودگی هوای ورودی به کمپرسور پیستونی و یا کمپرسور اسکرو منجر می شود شامل: آلاینده های اتمسفریک، میکروارگانیسم های محیطی، بخار روغن، مواد حاصل از اکسایش لوله های خط انتقال و یا مخزن است.

قیمت میکروفیلتر کمپرسور

برای استعلام از قیمت میکروفیلتر کمپرسور و همچنین اخذ مشاوره در زمان خرید میکروفیلتر با کارشناسان بخش کمپرسور تماس حاصل فرمایید.

مزایای  استفاده از روغن گیر هوای فشرده

سهولت در نصب

طراحی شده طبق استاندارد سیستم های هوای فشرده

قابل استفاده برای تمامی کمپرسور های کوچک و صنعتی

سهولت در تعمیرات و تعویض قطعات یدکی

تحمل دما و فشار بالا

تخیلیه اتوماتیک مایعات از زیر میکروفیلتر کمپرسور

وزن پایین

عمر بالای المنت ها در صورت استفاده از میکروفیلتر های استاندارد

بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.