پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

لوب پمپ

صفحه اصلی > لوب پمپ

مشاوره و فروش پمپ

لوب پمپ چیست؟

لوب پمپ استیل (Lobe Pump) از خانواده پمپ های جابجایی مثبت می باشد و با توجه به مزایای منحصر به فرد در صنایع مختلفی همچون صنایع شیمیایی، دارویی، مواد غذایی، نوشیدنی، پالپ، بیوتکنولوژی، کارخانجات کاغذسازی و … کاربرد دارد. از جمله مزایای پمپ های Lobe می توان به راندمان بالا، کیفیت عالی به لحاظ بهداشتی، مقاومت بالا در مقابل خورندگی مواد شیمیایی و شستشوی آسان به روش های (CIP (Clean-in-Place و (SIP Sterilization-in-Place) اشاره کرد.

با توجه به دور پایین در این پمپ ها (حداکثر تا 500 دور در دقیقه) جریان سیال در خروجی بصورت پایدار و یکنواخت می باشد و میزان استهلاک در آنها بسیار پایین است. پمپ های Lobe عمدتا دارای دو یا سه لوب با محفظه های بزرگ هستند که فضای بین لوب ها و محفظه پمپ برای انتقال مایعات حاوی مواد جامد بسیار مناسب است. بطور مثال برای انتقال گیلاس، آلبالو و زیتون به راحتی می توان از لوب پمپ استیل استفاده کرد، بدون اینکه هیچگونه آسیبی به آن ها برسد. همچنین برای انتقال دوغاب، مواد خمیری شکل و طیف گسترده ای از سیالات این پمپ ها مناسب می باشند.

پمپ لوب

شرکت های سازنده لوب پمپ

مشخصات فنی Lobe Pump

پمپ Lobe به لحاظ عملکرد شبیه به پمپ دنده خارجی می باشد با این تفاوت که در این پمپ ها، لوب ها هیچگونه تماسی با یکدیگر ندارند و انتقال قدرت در جعبه دنده توسط چرخ دنده های انتهای شفت صورت می گیرد. لوب پمپ ها از نوع خودمکش می باشند و دارای مکش خوبی هستند و همچنین قابلیت کارکرد خشک یا بدون سیال برای ساعت های طولانی، بدون آسیب رسیدن به پمپ را دارند. در مواردی که دمای سیال بالا است و یا عدم نشتی حائز اهمیت می باشد می توان پمپ را همراه با سیل مکانیکی سفارش داد.

در پمپ های Lobe تمامی قطعات در تماس با سیال همانند محفظه پمپ، لوب ها، شفت و کانکشن های ورودی و خروجی از جنس استنلس استیل 304 یا 316 می باشند و علاوه بر مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی برای استفاده در صنایع دارویی، غذایی و نوشیدنی ایده آل می باشند. نوع دنده ها در این پمپ ها می تواند بصورت قلوه ای یا چنگک باشد که متناسب با کاربری انتخاب می شوند.

کانکشن های ورودی و خروجی پمپ های لوب می تواند از نوع رزوه ای یا فلنجی متناسب با نیاز مشتری باشد. برخلاف پمپ های سانترفیوژ در این پمپ ها سایز ورودی و خروجی پمپ یکسان است که با توجه به برندهای ایرانی و وارداتی بین سایزهای 1 تا 6 اینچ موجود می باشد. با توجه به دور پایین در پمپ های Lobe بایستی حتما از الکتروموتور به همراه گیربکس برای انتقال قدرت استفاده کرد. در این پمپ ها دور ورودی به پمپ را می توان توسط اینورتر کنترل کرد.

نحوه عملکرد لوب پمپ استیل

 • هنگامی که لوبها شروع به گردش می کنند حجم قابل توجهی از سیال وارد محفظه پمپ و سپس در حفره های مابین Lobe و بدنه پمپ محصور می شود.
 • با گردش لوب ها سیال بین لوب و محفظه پمپ به سمت خروجی به حرکت در می آید.
 • سپس سیال با فشار بالا از پورت خروجی پمپ در مسیر لوله کشی به جریان در می آید.

برای درک بهتر نحوه عملکرد پمپ های Lobe، ویدیو زیر مسیر حرکت سیال حاوی مواد جامد در صنایع غذایی را نمایش داده است.

مزایای استفاده از لوب پمپ های استنلس استیل

 • شستشوی آسان
 • استهلاک کم و عمر کاری بالا
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی
 • انتقال مواد خمیری یا مایعات با ویسکوزیته بالا
 • انتقال مواد خوراکی بدون تغییر در خواص فیزیکی و شیمیایی
 • خودمکش بودن و قابلیت کارکرد خشک
 • سطح صدا و لرزش بسیار پایین
 • قابلیت نصب عمودی و افقی پمپ
 • تعمیر و نگهداری راحت بدون نیاز به باز کردن پمپ از خط لوله
 • قابلیت کارکرد در هر دو جهت (هم بصورت چپ گرد و هم راست گرد)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.