پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو

صفحه اصلی > مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو
بنر مشخصات تماس رجبی

مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو به علت وجود قطعات متحرک، نیازمند روغن کاری دائمی می باشد. ساختار کار کمپرسور اسکرو به گونه ای می باشد که با استفاده شیر آنلودر در زمان های مورد نیاز سیستم را در حالت بار Load و بی بار Unload قرار می دهد. در زمانی که سیستم در حالت آنلود یا بی بار می باشد فشار هوا به سرعت کاهش پیدا می کند. وظیفه مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو یا شیر حداقل فشار کمپرسور جلوگیری از افت فشار پایینتر از 4 بار می باشد. به مجموعه لوازم یدکی این شیر ، کیت مینیمم پرشر ولو گفته می شود که در این مطلب به نکاتی درباره تعمیر و تعویض آن اشاره شده است.

مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو چیست و چگونه کار می کند؟

وظیفه شیر حداقل فشار کمپسور ثابت نگه داشتن فشار جهت گردش روغن در زمانی که کمپرسور در حالت بی بار Unload قرار دارد می باشد. مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو یک شیر یکطرفه می باشد که به وسیله فنر از پیش تنظیم شده فشار کاری را در داخل مخزن روغن ثابت نگه می دارد.

بنا به توضیحات بالا شیر حداقل فشار باید دو مولفه زیر را داشته باشد:

این شیر فقط در زمان هایی که فشار کاری از حد نرمال بیشتر باشد باز می شود.

این شیر یک شیر یکطرفه است و فقط از یک سمت توانایی عبور هوا را دارد.

 

سیستم هوای فشرده به چه علت به شیر حداقل فشار نیاز دارد؟

کمپرسور هوای فشرده برای گردش روغن باید فشار کاری نرمال داشته باشد و این روغن برای خنک کاری ایرند و یاتاقان ها استفاده می شود.

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت فاقد پمپ روغن است، بنابر این گردش روغن فقط از طریق فشار هوا انجام می شود.

در هنگام روشن کردن کمپرسور لازم است که سیستم سریعا به حداقل فشار برسد. در صورتی که مخزن هوای فشرده خالی باشد این فرآیند طولانی می شود. مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو تا زمانی که فشار داخلی کمپرسور به 4 بار می رسد بسته می ماند.

 

علت وجود روغن زیاد در خروجی کمپرسور چیست؟

در صورتی که در خروجی کمپرسور اسکرو روغن بسیار زیادی مشاهده می کنید، یکی از عوامل می تواند خوب عمل نکردن شیر حداقل فشار کمپرسور باشد.

در صورتی که آیتم هایی مانند اویل سپراتور، سطح روغن، مسیر های خروجی و دمای روغن را بررسی کرده و باز هم مشکل حل نشد شیر مینیمم پرشر را مورد بررسی قرار دهید.

اولین علامت خرابی مینمم پرشر در زمان روشن شدن کمپرسور مشهود است. به این صورت که در هنگام استارت کمپرسور سیستم با افت فشار مواجه می شود و این افت فشار در مدت زمان زیاد ادامه پیدا می کند.

تعمیر شیر حداقل فشار و کیت مینیمم پرشر ولو

مینیمم پرشر ولو کمپرسور اسکرو نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد و فقط لازم است کیت مینیمم پرشر ولو پس از چندین هزار ساعت تعویض شود. با تعویض کیت مینیمم پرشر ولو ، این شیر مجدد می تواند با کیفیت فعالیت کند.

بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.