پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

کمپرسور اسکرو روغنی

صفحه اصلی > کمپرسور اسکرو روغنی
بنر مشخصات تماس رجبی

کمپرسور اسکرو وغنی

کمپرسور اسکرو یا پیچیشی مدلی از کمپرسور های جابجایی مثبت می باشد که از طریق  حرکت روتور های واقع در ایرند کمپرسور اسکرو هوای محیط را مکیده و فشرده سازی می کند. با وجود قطعات متحرک و دوار با دور بالا در ایرند کمپرسور، دما به سرعت افزایش پیدا میکند. در کمپرسور اسکرو روغنی عمل خنک کاری و روان کاری از طریق پاشش روغن اتفاق می افتد از این رو به این کمپرسور، کمپرسور اسکرو اویل اینجکت نیز گفته می شود.

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت چگونه کار می کند؟

در ایرند کمپرسور اسکرو روغنی یک عدد روتور متحرک و یک عدد روتور محرک وجود دارد که در زمان روشن بودن کمپرسور این دو روتور با فاصله بسیار کم از هم حرکت می کند و به دلیل کم شدن فضای مابین روتور ها در حال پیچش، عمل ساکشن یا مکش را انجام می دهد. هوا از طریق فیلتر هوای ورودی به واحد ایرند وارد می شود و وجود فیلتر باعث محافظت کمپرسور در برابر ذرات موجود در هوا می گردد.

اجزای کمپرسور اسکرو اویل اینجکت

کنترل بار در کمپرسور اویل اینجکت

قبل از اینکه هوا به ایرند کمپرسور وارد شود از شیر کنترل بار یا آنلودر عبور داده می شود. وظیفه آنلودر کنترل بار در کمپرسور می باشد.

زمانی که مصرف هوای فشرده بالا می رود، آنلودر باز شده و کمپرسور را در حالت Load قرار می دهد و با بسته شدن آنلودر کمپرسور بی بار می گردد. با این مکانیزم، دفعات خاموش و روشن شدن الکتروموتور کمپرسور به حداقل می رسد.

تعمیرات ایرند کمپرسور اسکرو

ایرند کمپرسور اسکرو

زمانی که شیر آنلودر در حالت باز یا Load قرار دارد هوا را به درون ایرند کمپرسور اسکرو هدایت می کند.

ایرند کمپرسور  مانند پمپ عمل می کند با این تفاوت که وظیفه آن فشرده سازی هوای فشرده است. به دلیل پاشش روغن در ایرند در هنگام فشرده سازی به این نوع کمپرسور اسکرو اویل اینجکت یا روغنی گفته می شود.

در این مرحله از فشرده سازی مخلوطی از روغن و هوا داریم.

مخلوط هوای فشرده شده و روغن

مخلوط روغن و هوای فشرده شده پس از خروج از ایرند از طریق شیر یک طرفه از کمپرسور جدا می گردد. وجود شیر یک طرفه بعد از هواساز کمپرسور جهت جلوگیری از برگشت روغن در زمان خاموش بودن کمپرسور می باشد.

اویل سپراتور کمپرسور اسکرو روغنی

مرحله بعدی در سیستم تولید هوای فشرده در کمپسور اسکرو روغنی، جداسازی روغن از هوا می باشد.

هوا و روغن خروجی از ایرند به اویل سپراتور وارد شده و در اویل سپراتور با گردابی کردن هوای فشرده ذرات روغن را از هوا جدا و سپس از طریق فیلتر موجود در اویل سپراتور ذرات روغن جذب می گردد.

اویل سپراتور کمپرسور اسکرو از قطعات یدکی و تعویضی کمپرسور می باشد.

مینیم پرشر ولو

شیر حداقل فشار، فشار خروجی از کمپرسور را کنترل می کند. فنر موجود در پشت مینیمم پرشر کمپرسور اسکرو اویل اینجکت باعث می شود در صورت وجود فشار کمتر از 2.5 بار شیر بسته بماند و با این عملکرد فشار درونی کمپرسور را تا حد نرمال ثابت نگه می دارد. این فشار برای پمپ کردن روغن لازم می باشد.

 

افتر کولر کمپرسور اویل اینجکت

بعد از جدا سازی روغن از هوا، دمای هوا حدود 70 تا 90 درجه سانتیگراد می باشد و هوای خروجی از کمپرسور باید دمای کمتر از 35 تا 40 درجه را داشته باشد. افتر کولر کمپرسور وظیفه خنک کردن هوا و آماده کردن آن برای مصرف را دارد.

تله آبگیر

به دلیل کاهش دمای هوا، ذرات آب موجود در هوا کندانس شده و ب همراه هوا از کمپرسور خارج می شود. تله آبگیر پس از خروجی کمپرسور و قبل از مخزن نصب می گردد و عمل دفع ذرات آب خروجی از کمپرسور را انجام می دهد.

فیلتر روغن کمپرسور اسکرو روغنی

در مسیر گردش روغن در کمپرسور اسکرو اویل اینجکت Oil Injected Screw Compressor ، فیلتر روغن قرار می گیرد و ذرات ناخالصی از جمله گرد و غبار را از روغن جداسازی می کند.

در فیلتر روغن کمپرسور اسکرو یک مسیر بای پس قرار داده شده است تا در زمان هایی که فشار روغن بالا می رود و یا فیلتر کثیف می شود روغن بتواند از آن عبور کرده و عمل روغن کاری مختل نشود.

روغن کمپرسور پس از خروج از فیلتر روغن مجدد به ایرند باز می گردد و عمل روغن کاری را انجام می دهد.

 

انواع کمپرسور اسکرو روغنی

  • کمپرسور کوپل مستقیم
  • کمپرسور تسمه ای
  • کمپرسور اسکرو اویل اینجکت نصب شده بر روی شاسی
  • کمپرسور اویل اینجکت دور متغیر VSD
بنر مشخصات تماس رجبی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.