شماره تماس : 66100473

شماره موبایل : 09330077570

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

رادیاتور کمپرسور اسکرو

صفحه اصلی > رادیاتور کمپرسور اسکرو

رادیاتور کمپرسور اسکرو

رادیاتور کمپرسور اسکرو

در کمپرسور های اسکرو روغنی یا اویل اینجکت عمل روانکاری و خنک کاری توسط روغن کمپرسور انجام می گیرد. ایرند کمپرسور اسکرو در هنگام کار، غوطه ور در روغن می باشد و علاوه بر روانکاری و خنک کاری بخشی از انتقال نیرو را هم از طریق روغن انجام می دهد، بنا براین کیفیت و دمای روغن و هوا در سیستم هوای فشرده از اهمیت بالایی برخوردار است. در این قسمت به معرفی رادیاتور کمپرسور هوا، وظیفه ردیاتور روغن کمپرسور و نکاتی در مورد قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو پرداخته شده است.

رادیاتور روغن کمپرسور، رادیاتور کمپرسور اسکرو، قیمت رادیاتور کمپرسور هوا

وظیفه رادیاتور کمپسور اسکرو چیست؟

در سیستم هوای فشرده به دلیل بالا بودن انرژی جنبشی ذرات روغن و هوا دما افزایش پیدا می کند. روغن وظیفه جذب حرارت از قطعات متحرک ایرند را دارا می باشد د نتیجه روغن و هوای خروجی از کمپرسور دارای دمای  بالایی می باشد. جهت انتقال دمای تولید شده در روغن و هوا به محیط از رادیاتور کمپرسور اسکرو استفاده می شود. رادیاتور روغن کمپرسور از نظر ساختار شباهت زیادی به رادیاتور آب ماشین دارد اما از نظر کارکرد تفاوت هایی دارد که در زیر به توصیف آنها پرداخته می شود.

رادیاتور روغن کمپرسور از دو قسمت اصلی برای انتقال دمای هوا و روغن تشکیل شده است که به شکل مجزا و به صورت هم زمان کار می کنند. معیار های تعیین سایز رادیاتور روغن کمپرسور به شرح زیر است:

  • تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور
  • ارتفاع از سطح دریا
  • دما و سطح رطوبت
  • فشار کمپرسور
  • ظرفیت هوای تولید شده توسط کمپرسور اسکرو

لازه به ذکر است که رادیاتور روغن کمپرسور در حال نرمال تحمل فشار تا 30 بار و در مدل های سفارشی قابلیت تحمل فشار بالاتر را نیز دارا می باشد.

تعمیر و نگهداری رادیاتور روغن کمپرسور

رادیاتور های مورد استفاده در کمپرسور های اسکرو از پره هایی با فاصله کم ساخته شده اند و هوا در بین این پره ها دائما در جریان می باشد. رادیاتور روغن کمپرسور به علت قرار گیری در معرض دمش هوا محیط بعد از مدتی کارکرد دچار گرفتگی می شود و این گرفتگی پره ها می تواند راندمان رادیاتور را بسیار پایین بیاورد. برای رفع این مشکل لازم است که در دوره های معین رادیاتور به وسیله حلال و هوای فشرده مورد شتسشو قرا گیرد.

نکاتی در نگهداری رادیاتور روغن کمپرسور

رادیاتور روغن و هوا در سیستم هوای فشرده جزو قطعات اصلی به حساب می آید و در صورت بروز عیب در آن می تواند باعث خسارات شدید به کمپرسور شود.

در هنگام نگهداری از رادیاتور به موارد زیر دقت کنید:

  • چک کردن قطعات کمپرسور در دوره های برنامه ریزی شده می تواند باعث جلوگیری از افزایش هزینه ها گردد.
  • لوله های ورودی و خروجی روغن باید در شرایط کارکرد مورد ارزیابی قرار گیرد و بالا بودن دما در آنها طبیعی می باشد.
  • تست نشتی رادیاتور
  • چک کردن سلامت فن خنک کننده
  • در زمان کارکرد کمپرسور هوای خروجی از پشت رادیاتور باید دمای بالایی داشته باشد.

 

قیمت رادیاتور کمپرسور هوا

قیمت رادیاتور کمپرسور هوا به جنس رادیاتور، کیفیت ساخت، مدل و برند فن استفاده شده در آن و همچنین سایز رادیاتور کمپرسور اسکرو بستگی دارد.جهت دریافت مشاوره و استعلام از قیمت رادیاتور کمپرسور هوا در سایز های مختل با بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید.