پمپ: 88885633

فن و کمپرسور: 66260346

ساعت کاری 8:00 الی 18:00

پمپ محیطی پنتاکس ایتالیا

صفحه اصلی > پمپ پنتاکس ایتالیا > پمپ محیطی پنتاکس ایتالیا

مشاوره و فروش پمپ

معرفی انوع پمپ محیطی پنتاکس

پمپ های محیطی پنتاکس دارای پروانه از نوع شعاعی می باشند. به این پمپ ها به دلیل نوع طراحی بدنه پمپ های کله موشی نیز گفته می شود. از ویژگی های پمپ های محیطی Pentax می توان به قابلیت ایجاد فشارهای بالا با توان پایین موتور اشاره کرد. مکانیزم عملکرد این پمپ ها همانند پمپ های سانتریفیوژ می باشد و آب ابتدا از ورودی وارد چشمی پروانه می شود. پمپ های محیطی پنتاکس به دلیل طراحی کم حجم قسمت هوزینگ پمپ قادر به انتقال دبی های بالا نمی باشند.

از پمپ های محیطی Pentax برای تقویت فشار آب یک الی دو واحد مسکونی استفاده می شود. همچنین به دلیل فشار بالا از آنها در تغذیه دیگ های بخار کوچک نیز استفاده می شود. پمپ محیطی شرکت پنتاکس ایتالیا دارای بدنه چدنی یا برنز و پروانه از جنس برنج می باشد. این پمپ ها برای انتقال آب صاف بدون مواد جامد محلول ساخته شده اند. دمای آب در این پمپ ها تا حداکثر 90 درجه سانتی گراد هم می تواند باشد که از مزایای آنها است. با توجه به وزن سبک و طراحی کامپکت امکان نصب پمپ های محیطی Pentax در فضاهای کوچک نیز وجود دارد.

پمپ محیطی پنتاکس مدل PM

پمپ های محیطی Pentax مدل PM در سایز یک اینچ موجود می باشند. مدل های وارداتی به ایران دارای برق مصرفی تکفاز هستند. این پمپ ها در توان های 0.5 ، 0.7 و 1 اسب بخار طراحی و ساخته می شوند. حداکثر ارتفاع آبرسانی پمپ های محیطی پنتاکس مدل PM تا 88 متر است. حداکثر دبی آنها نیز تا 3 متر مکعب در ساعت می باشد. حداکثر فشار قابل تحمل در پمپ های سری PM متناسب با مدل از 6 تا 9 بار است. سیم پیچ در این پمپ ها از مس و شفت از جنس استیل 416 می باشد که دارای مقاومت بالایی هستند. الکتروموتور در پمپ های محیطی سری PM دارای کلاس حفاظتی IP44 در مقابل نفوذ گرد و غبار و رطوب است.

پمپ محیطی Pentax مدل PM

جدول مشخصات فنی پمپ پنتاکس مدل PM

مدل
برق مصرفی
توان
(hp)
حداکثر هد
(m)
حداکثر دبی
(m3/h)
سایز ورودی
(اینچ)
سایز خروجی
(اینچ)
پمپ محیطی Pentax مدل PM 45
تک فاز و سه فاز
0.5
40
2.4
1
1
پمپ محیطی Pentax مدل PM 65
تک فاز و سه فاز
0.7
53.1
2.7
1
1
پمپ محیطی Pentax مدل PM 80
تک فاز و سه فاز
1
65
3
1
1
پمپ محیطی Pentax مدل PM 90
تک فاز و سه فاز
1
88.2
2.4
1
1

پمپ محیطی پنتاکس مدل CP

پمپ های محیطی Pentax مدل CP عمدتا برای مصارف خانگی یا موارد مشابه در صنایع کاربرد دارند. بدنه این پمپ ها ترکیبی از جنس چدن و برنج ریختگی می باشد. پروانه سری CP همانند سری PM از نوع برنجی است. این پمپ ها نیز قادربه پمپاژ مایعات گرم تا دمای 90 درجه سانتی گراد می باشند. حداکثر هد در پمپ های محیطی پنتاکس مدل CP تا 61 متر و حداکثر دبی تا 3 متر مکعب در ساعت می باشد. حداکثر فشار قابل تحمل در این پمپ ها تا 8 بار می باشد. تفاوت عمده پمپ های محیطی سری CP و PM در مسیر ورودی آنها می باشد. آب در سری CP از کانال جانبی تعبیه شده بر روی پمپ وارد پروانه می شود. این پمپ ها در توان های نیم و یک اسب طراحی و ساخته می شوند.

پمپ محیطی Pentax مدل CP

جدول مشخصات فنی پمپ پنتاکس مدل CP

مدل
برق مصرفی
توان
(hp)
حداکثر هد
(m)
حداکثر دبی
(m3/h)
سایز ورودی
(اینچ)
سایز خروجی
(اینچ)
پمپ محیطی Pentax مدل CP 45
تک فاز و سه فاز
0.5
35
2.4
1
1
پمپ محیطی Pentax مدل CP 75
تک فاز و سه فاز
1
61
2.7
1
1

پمپ محیطی پنتاکس مدل MD

پمپ های محیطی Pentax مدل MD با طراحی ستاره ای شکل پروانه دارای مکش بسیار خوبی در ورودی است. بدنه این پمپ ها با ترکیبی از چدن و برنج در قسمت جلوی هوزینگ ساخته شده است که از انسداد پمپ جلوگیری می کند. پمپ های محیطی سری MD با طراحی خاص برای جابجایی مایعات فرار نظیر نفت و گازوئیل ایده آل هستند. کانکشن ورودی در این سری از پمپ های پنتاکس نیز همانند سری CP از جانب می باشد. حداکثر فشار قابل تحمل در پمپ های محیطی پنتاکس مدل MD تا 8 بار می باشد. حداکثر ارتفاع آبرسانی تا 53 و حداکثر دبی تا 2.7 متر مکعب در ساعت می باشد. سایز ورودی و خروجی در این پمپ ها 1 اینچ و کانکشن از نوع رزوه ای ماده است.

پمپ محیطی پنتاکس مدل MD

جدول مشخصات فنی پمپ پنتاکس مدل MD

مدل
برق مصرفی
توان
(hp)
حداکثر هد
(m)
حداکثر دبی
(m3/h)
سایز ورودی
(اینچ)
سایز خروجی
(اینچ)
پمپ محیطی Pentax مدل MD 75
تک فاز و سه فاز
0.8
46
2.7
1
1
پمپ محیطی Pentax مدل MD 100
تک فاز و سه فاز
1
53
2.7
1
1

کاربرد پمپ های محیطی

1- افزایش فشار آب در ساختمان های مسکونی تک واحدی

2- آبیاری برای مصارف باغبانی

3- تغذیه دیگ های بخار

4- مصارف صنعتی در ابعاد کوچک

جدول متریال پمپ های محیطی

ردیف
نام قطعه
جنس
ردیف
نام قطعه
جنس
1
بدنه پمپ
چدن یا برنز
4
شفت موتور
استیل 416
2
درپوش بدنه
برنج
5
پروانه
برنج
3
واسطه الکتروموتور
چدن
6
سیل مکانیکی
سرامیک - گرافیت

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.